Sunday, September 23, 2018

Kaip galima sau pakenkti, gydant hipertoniją

Klaida Nr.1 Kaip matuoti kraujospūdį rytais

Tai labai dažna klaida,dėl kurios žmonės padaro sau labai didelių bėdų. Sakykime, žmogus pabudo, prie lovos ant spintutės guli kraujospūdžio matavimo aparatas. Pamatavo spaudimą -aukštas.Ten pat ant spintutės guli ir tabletė. Žmogus ją išgėrė, pagulėjo. Po kiek laiko jam atrodo, jog jau jaučiasi geriau, atsikelia, paeina kelis žingsnius ir nukrenta. Jam įvyksta išeminis insultas.
Atminkite: niekada negerkite vaisto vos tik pamatavę kraujospūdį.Niekada nematuokite spaudimo vos tik pabudę. Nes jeigu jūsų hipertonija yra nuo kaklo osteochondrozės, tai rytais dažniausiai jūsų spaudimas bus aukštesnis. O pamatavę ir pamatę skaičius išsigąsite ir dar labiau pasikelsite spaudimą. Todėl pabudę pirmiausiai atsikelkit, pavaikštinėkit, ką nors paveikite,gal papusryčiaukite ir tik tada matuokite kraujospūdį. Greičiausiai jūsų spaudimas bus arti normalaus.
Jeigu jūs pasielgėte taip, kaip aprašyta straipsnelio pradžioje, t.y., pabudot, pamatavot ir išgėrėt tabletę, kas atsitinka: tabletė pradeda slopinti širdies raumenį, spaudimas krenta. Jūs atsikėlėte, pavaikščiojote, smegenys gavo daugiau deguonies, spaudimas dar nukrito, ir štai per tą smarkaus pažemėjimo fazę dažniausiai ir ištinka išeminiai insultai. O jei ir ne insultas, tai apalpimas, kurio metu krisdami galite prasiskelti kaukolę. Tai labai dažna mirties priežastis, esant hipertonijai.





2.Klaida Nr.2 Ar vanduo gali pakenkti hipertonikui?



Didžiausia kai kurių gydytojų klaida, kai jie pataria hipertonikams gerti mažiau vandens. Jie tiki, jog gerdami daug vandens, turėsite daug kraujo, todėl kils jo spaudimas.Bet mes turime suprasti, kad kai organizmui trūksta vandens, sutrinka inkstų funkcija, o tai jau savaime sukelia didelį kraujo spaudimą. 
Gerkite vandens nei daug, nei mažai, o tiek, kiek jums norisi. Jaučiate troškulį- gerkite, nejaučiat- negerkit.




Klaida Nr.3 Kaip padėti kepenims, geriant vaistus



Visos tabletės, kuriomis gydoma hipertonija, yra toksiškos (nuodingos). Kai kurios netgi labai toksiškos.O už nuodų pašalinimą iš organizmo labiausiai yra atsakingos kepenys.Ir, be abejo, kasa.Todėl geri specialistai, skirdami vaistus, iškart skiria hepoprotektorius (vaistus kepenų funkcijai palaikyti) bei vaistus kasos funkcijai palaikyti. Tokių gydytojų mažai, bet jų esama. Tačiau dauguma tiesiog slopina kraujo spaudimą ir tiek. Per ilgą laiką, vartodami tokius vaistus, rizikuojate gauti chronišką pankreatitą ar net kepenų cirozę. Norėdami to išvengti, turite padėti kepenims valytis.Kaip tai padaryti?
Jei žiūrėjote mūsų video apie aterosklerozę, supratote, kad aplink mus pilna angliavandenių - visokie saldėsiai, kepiniai, pyragai, saldūs vaisvandeniai ir t.t. Štai tie saldumynai ir miltiniai gaminiai, vos patekę į organizmą, iškart keliauja į kepenis, jas ir kasą  labai smarkiai apkraudami darbu. Todėl visiems savo klinikos pacientams ir visiems, kas vartoja medikamentus, griežtai rekomenduoju: tučtuojau atsisakykite visų angliavandenių! Cukrus, miltai ,makaronai, bulvės turi būti išbraukti ar bent maksimaliai sumažinti jūsų racione.Ir jums iškart pagerės savijauta. O jeigu dar neatsisakėte statinų (vaistų nuo cholesterolio, apie juos esame jau kalbėję), tai žinokite, kad jie irgi labai smarkiai kenkia kepenims. Jeigu geriate statinus, tai angliavandenių visiškai nevalgykite. Toks pagrindinis mano patarimas.




Klaida Nr.4 Aukštas spaudimas ir galvos svaigimas. Ar yra tarp jų ryšys?




Galvos svaigimas esant aukštam kraujo spaudimui yra labai pavojinga būsena.Nes šiaip jau svaigimo esant padidėjusiam kraujospūdžiui negalėtų būti.Stuburo arterijos maitina galvos smegenų kamieną, kuriame yra visas "valdymo centras". Apatinėje šio centro dalyje yra sritis, atsakinga už vestibiuliarinio aparato funkciją. Kai sutrinka jos maitinimas, atsiranda galvos svaigulys. Bet jeigu kraujas prateka į smegenis, tai kaip gali sutrikti šios srities maitinimas? Ji kaip tik turi gerai funkcionuoti!
Bet jeigu jums net prie aukšto kraujospūdžio svaigsta galva, vadinasi, kažkur stuburo arterija yra suspausta ir kraujas neprateka, nepatenka į smegenis. Tačiau jūs imate galvoti, kad galva svaigsta nuo per didelio kraujo spaudimo. Va štai čia ir yra esminė klaida. Jūs išgeriate tabletę, mažinančią kraujospūdį, prislopinate širdį. Kadangi jau ir taip kraujas nepakankamai prateka į smegenis, jūs dar labiau sumažinate jo tekėjimą. Galvos svaigimas dar labiau sustiprėja, ir jus ištinka išeminis insultas.
Taigi, jeigu jums net prie aukšto kraujo spaudimo svaigsta galva, tai neabejotinai yra kaklo osteochondrozė : nestabilūs kaklo slanksteliai, kurie užspaudžia stuburo arterijas. Reikia skubiai tirti kaklą ir jį gydyti.



Klaida Nr.5 Druska ir hipertonija



Gydytojų nurodymas valgyti kuo prėskesnį maistą jau tapęs klasika. Jei jau tu hipertonikas, tai viskas: nevalgyk nieko sūraus, nevalgyk rūkyto, nevalgyk riebaus, žodžiu, nieko nevalgyk, kur yra druskos. O aš jums sakau štai ką: jeigu jūs imsite visiškai nebevartoti druskos, jums sutriks skysčių-druskų apykaita organizme.Tiksliau, kraujyje ims trūkti natrio. O natris yra pagrindinė medžiaga, užtikrinanti sklandų širdies raumens darbą. Ir štai jūs natrio nevalgote, organizmui nėra iš ko papildyti jo atsargų,ir jums prasideda kas? Ogi aritmija! 
Tas draudimas vartoti druską tiesiog protu nesuvokiamas. Aritmija veda prie mirties, nes dėl sutrikdyto elektrolitų balanso organizme sustoja širdis. Įsidėmėkite viems laikams: organizmas pats žino, ko ir kiek jam reikia. Jeigu jums nesinori sūrumo, tai ir nevalgykit. Bet jei norisi, tarkim, kokio sūraus agurkėlio, valgykit. Nieko neatsitiks.Žinoma, nereikia silkių valgyti statinėmis, nuo to jums tikrai pakils osmosinis kraujo spaudimas. Inkstai sutriks nuo didžiulio druskos kiekio. Tačiau žinote, dar neteko savo gyvenime sutikti druskos narkomanų. Dar niekas nėra tiek pripratęs prie druskos, kad vien ją valgytų. Va cukrus -tas tai sukelia priklausomybę.
Taigi, valgykit visko su saiku, išskyrus angliavandenius (apie juos jau kalbėjome). 




Klaida Nr.6 Žalioji arbata ir hipertonija




Prieš pradedant kalbą apie žaliosios arbatos poveikį, pajuokaukime. Pacientas skundžiasi galvos skausmu. Gydytojas:
 2000 m.pr.m.e: "Imk suvalgyk šią šaknelę"
1000 m.e.m.: "Tos šaknelės- tai burtai. Geriau sukalbėk maldą"
1850 m: "Tos maldos- tai prietarai. Imk išgerk mikstūros"
1940 m.: "Tos mikstūros- tai šarlatanizmas. Imk išgerk tabletę"
1985 m.: "Tos tabletės neefektyvios. Imk išgerk antibijotikų"
2018 m: "Tie antibijotikai tai chemija. Imk suvalgyk šaknelę".

Sakoma, kad žalioji arbata gydo 1000 ligų, tarp jų -ir hipertoniją. Pažiūrėkim, ar tikrai taip.
Noriu pasakyti štai ką: geros rūšies žaliojoje arbatoje kofeino yra žymiai daugiau, negu kavoje.Iš savo medicininės praktikos galiu jums drąsiai teigti, kad savo pacientams uždraudęs gerti žaliąją arbatą iš karto panaikinu dalį sveikatos problemų. Ypatingai tiems, kurie buvo įpratę gerti gerą, kokybišką žaliąją arbatą. Nekalbu apie tą, kuri parduodama prekybos centruose mirkomais pakeliais. Ten dažniausiai žolė ir šiukšlės, tikros žalios arbatos nelabai ten rasi.
Kad žalioji arbata labai naudinga, tėra marketinginis mitas. Deja, žalioji arbata daug kenksmingesnė už juodąją.



Klaida Nr.7 Baltymingas ir mėsiškas maistas hipertonikui



Gana dažnai gydytojai ar internetas hipertonikams pataria atsisakyti baltyminio ir mėsiško maisto ir pereiti prie vegetarinės mitybos air žaliavalgystės. Aš iš savo didelės gydytojo praktikos galiu pasakyti, jog nesutikau nė vieno žmogaus, kuriam tai būtų padėję. Atsisakius mėsos, ir valgant,sakykim, tik žuvį, organizmas netenka gyvulinių riebalų, kurie labai lengvai pasisavinami.Geros kokybės mėsoje yra riebalų, kurie labai reikalingi organizmui, kurie suvirškinami be didelių energijos nuostolių. Žuviai suvirškinti ir pasisavinti organizmas išeikvoja žymiai daugiau energijos, nei mėsai. Tai sutvarkyta mūsų virškinimo sistema.
Valgyti reikia kuo įvairesnį maistą, bet nepersivalgyti ir nebadauti. Va kas yra svarbiausia.
O perėjimas prie vegetarinės ar kitokios mitybos sukelia organizmui stresą. Stresas, kaip žinome, hipertonikui yra pagrindinis faktorius, sustiprinantis ligos progresavimą. Taigi, neprievartaukite savęs.Gyvenkite ramiai, laikykitės saiko visame kame. 



 Klaida Nr.8  Alus ir hipertonija



Gerame aluje yra daug mikroelementų, vitaminų ir palyginti nedidelis procentas alkoholio. Nedaug alkoholio organimui nieko blogo nedaro - praplečia kraujagysles, ramina.Atrodytų, alų gerti netgi sveika, tiek hipertonikams, tiek sveikiems žmonėms. Tačiau pasvarstykime tokį dalyką: ar jūs galėtumėt per porą valandų savęs neversdami išgerti, sakykim, 3 litrus vandens? Ne. O va alaus- laisvai.Ir dar norėsite. Tai štai alus tuo ir pavojingas, kad kuo daugiau geri, tuo dar labiau norisi. Bokalas kviečia kitą bokalą. Apynys turi tokią savybę, kad sukelia troškulį. Alkoholis kaupiasi organizme, žmogus girtėja, praranda kontrolę. Kyla osmosinis kraujo spaudimas, todėl gali pradėti sproginėti eritrocitai. Žuvę eritrocitai kemša inkstus, sumažėja deguonies nešėjų į smegenis, smegenys ima badauti ir pradeda komanduoti širdžiai paduoti daugiau kraujo. Kyla spaudimas, širdis alinama. Štai tuo ir pavojingas alus, o ypač hipertonikui.
Žinoma, jeigu jūs sugebate laiku sustoti ir retkarčiais, kartą ar du per savaitę išgersite po  0,3 l gero alaus, nieko blogo nebus, netgi į sveikatą.  Bet ne daugiau!



Klaida Nr.9 Hipertonija ir skandinaviškas vaikščiojimas su lazdomis



Kas yra skandinaviškas vaikščiojimas su lazdomis? Tai monotoniškas darbas rankomis, kai smarkiai apkraunami pečių raumenys.Jeigu jūsų hipertonija susijusi su kaklo osteochondroze (o taip būna 95 procentams mano pacientų), tai toks vaikščiojimas jūsų ligą pablogins. Nestabilūs kaklo slanksteliai dar labiau užspaus kaklo arterijas.Todėl visiems savo pacientams -kaklo hipertonikams- aš draudžiu vaikščiojimą su lazdomis. O rekomenduoju paprastą vaikščiojimą. Bet ne trumpą pasivaikščiojimą iki artimiausio suoliuko, kur prisėdę parūkysit ar kokakolos išgersit. Visi žinote, kad to daryti negalima. Vaikščioti turite daug kilometrų sau patogiu, komfortišku greičiu.Dideli atstumai reikalingi tam, kad: 1) organizmas gautų daug deguonies; 2) stuburas ilgo vaikščiojimo metu rastų sau tinkamą padėtį ir būdą atpalaiduoti pečius ir kaklą. Vaikštant organizmas priverstas to ieškoti.
Išėję pasivaikščioti, privalote nueiti ne mažiau 5 km, bent jau iš pradžių. Mano praktikoje yra daug atvejų, kai žmonės išsigydė hipertoniją vien tik vaikščiojimu! Bet vaikščioti reikia tikrai daug, atkakliai ir vienodu tempu. Ne bėgti, bet ir ne koja už kojos.Eiti reikia sparčiu, energingu žingsniu, bet ne greitu. Ir kvėpavimas turi būti taisyklingas: 3 žingsniai-įkvepiam, 3 žingsniai -iškvepiam. Ramus kvėpavimas per nosį.
Šis gydymo metodas negreitas, bet efektyvus. O skandinaviškas vaikščiojimas jums pakenks.


Klaida Nr.10 : pati didžiausia klaida yra žinoti, kas tau gali padėti, ir nieko nedaryti. Pradėkite šiandien! 



No comments:

Post a Comment