Saturday, September 29, 2018

Kaip lengvai be tablečių gydyti hipertoniją

Straipsnis parengtas pagal rusų gydytojo akademiko P.Evdokimenko rekomendacijas.



Daugeliui gydytojų nekyla jokių abejonių, kaip gydyti hipertoniją - jie paprasčiausiai paskiria ligoniui tablečių nuo spaudimo. Ir dažniausiai ne vieną, o keletą, ir prigrasina ligonį gerti tuos vaistus visą gyvenimą.
Labai dažnai būna, kad vaistuose nuo spaudimo yra ne viena, bet kelios veikliosios medžiagos, todėl pacientas, gerdamas vieną tabletę iš tiesų išgeria keletą cheminių medžiagų. Kur tai nuveda? Iš savo kasdieninės praktikos galiu tvirtinti štai ką: ilgalaikis vaistų nuo spaudimo vartojimas padidina cholesterolio kiekį kraujyje.Todėl gydytojai išrašo statinus- vaistus, mažinančius cholesterolį. O ilgai vartojant statinus, pakyla cukraus kiekis kraujyje. Net 70% atvejų statinai yra II tipo diabeto priežastis!  Todėl, ilgai vartodami i statinus, rizikuojate susirgti diabetu.
Pakilus cukraus kiekiui kraujyje, nesunku atspėti, kaip elgsis dauguma gydytojų - paskirs tabletes, mažinančias cukraus kiekį.
Kas dar yra svarbu ir būtina žinoti: ilgą laiką vartojant statinus ir vaistus nuo kraujospūdžio, organizme padaugėja šlapimo rūgšties, todėl atsiranda medikamentinė podagra, ima  skaudėti sąnarius.
Tokiu būdu, pradėjus nuo tabletės, mažinančios kraujospūdį, vėliau gali tekti gerti krūvą įvairiausių vaistų su visais galimais šalutiniais poveikiais.
Labai negerai, kad ne tik gydytojai veda klaidingu keliu, bet dar ir internete pilna visokiausių "žinovų", kaip gydyti hipertoniją. Atminkite: niekas negali žinoti vieno paties tinkamiausio gydymo būdo, nes kiekvienas žmogus esame skirtingi, kiekvienas susergame nuo skirtingų priežasčių. Todėl norint ligonį gydyti, pirmiausia reikia jį ištirti ir išsiaiškinti priežastis.Priežasčių gali būti daugybė: nesveika mityba, mikroelementų ar vitaminų trūkumas, besaikis druskos vartojimas, naktinis gyvenimas, nejudrus gyvenimo būdas, stresas ir amžinas skubėjimas.Taigi, imantis gydyti, pirmiausia reikia nuodugniai išsiaiškinti, kas galėjo sukelti ligą.
Tačiau yra gydymo būdas, tinkantis beveik visiems, sergantiems hipertonija.Kodėl? Todėl, kad daugelis vaistų nuo kraujospūdžio plečia periferines  kraujagysles, todėl kraujas lengviau patenka iš centro į galūnes ir galvą. Taip sumažėja arterinis spaudimas. Tokį pat efektą galime pasiekti ir be tablečių. Žinoma, ne tada, kai spaudimas apie 200 - tokiu atveju jau reikia skubiai išgerti vaisto.
Tačiau jei spaudimas kyla nežymiai- 140 ar 150, padeda paprasčiausias pasivaikščiojimas gryname ore. Tą puikiai žinojo senosios kartos gydytojai. Vaikščioti reikia daug -nuo pusvalandžio iki poros valandų per dieną. Naudinga vaikščioti su lazdomis (skandinaviškas ėjimas) - bet tik tuo atveju, jei vaikštote taisyklingai .Naudinga ir plaukioti, bet ne baseine, o sūriame jūros vandenyje.Padeda ir taisyklingo kvėpavimo pratimai.


O ypatingai naudingi ir efektyvūs yra pratimai kaklui. Jie padeda aprūpinti smegenis deguonimi, ir todėl kraujo spaudimas krenta. Tik atminkite: pratimai atliekami lėtai, be jokių staigių judesių. Niekad nesukite galvos ratu ir neatlošinėkite galvos atgal.
Kasdieniai ilgi pasivaikščiojimai + taisyklingas kvėpavimas + pratimai kaklui daugeliui padės sunormalizuoti kraujo spaudimą be jokių tablečių. O jeigu jau geriate tabletes, tai tikėtina, jog galėsite ženkliai jų sumažinti.

Pratimai kaklui:
https://www.youtube.com/watch?v=ugt0m4bQIPs

Kvėpavimo pratimai:
https://www.youtube.com/watch?v=xltKeze0LEY


Monday, September 24, 2018

Juosmens osteochondrozė


Juosmens osteochondrozė turi keletą formų : tai nestabilūs ar pasislinkę slanksteliai, disko išvarža, limfostazinis sindromas ir kt. Dažnai visi šios formos pasireiškia kartu.
Kuo pavojinga juosmens osteochondrozė?
Visų pirma, žmonės dažnai negydo nugaros skausmų.A, čia man radikulitas, paskaudės ir praeis. Tačiau negydant liga tampa chroniška ir štai kas nutinka: didžiausia apkrova tenka penktajam slanksteliui, po kurio eina kryžkaulis ir stuburgalis. Jeigu negydysime kilusio uždegimo tarp 5 slankstelio ir kryžkaulio, pamažu slankstelis ims irti, išjudės iš savo vietos, suspaus diską, esantį tarp jo ir kryžkaulio, ir turėsime išvaržą L5S1.
Jeigu ir toliau nesigydote, vaikštote su skausmu, išvarža smarkiai padidės, ims nekrotizuoti. Skausmas bus nepakeliamas, ir teks operuoti. Žinoma, galima išgyti ir be operacijos,mankštomis, bet tada jums teks praeiti pragaro kančias ir tai tęsis ilgą laiką.
Kuo dar pavojinga negydoma osteochondrozė? Tuo, kad per laiką būna pažeidžiamas ir 4 slankstelis, o jis maitina mažojo dubens organus bei prostatą. Todėl negydoma osteochondrozė vyrams dažnai atneša erekcijos sutrikimus ar net impotenciją, prostatos adenomą. Moterims taip pat pavojinga, nes tai gali būti viena iš nevaisingumo priežasčių, nes dėl užspaustų nervų blogai funkcionuoja gimda bei kiaušidės.
Juosmens osteochondrozė pagydoma mankštomis. Ieškokite patyrusio specialisto kineziterapeuto ir kuo skubiau gydykite stuburą.

Dr.A.Šišoninas
https://www.youtube.com/watch?v=E-R2z0vqLnE

Apie kraujo skystinimą, trombozės bei aterosklerozės profilaktiką

Kraują skystinti reikia visų pirmiausia pagyvenusiems žmonėms. Tai profilaktinė priemonė prieš kraujagyslių kalkėjimą bei trombų susidarymą. Dažniausiai gydytojai skiria įvairiausius aspirino preparatus. Šie vaistai yra geri, tačiau reikia atminti vieną dalyką: ilgai vartojant aspirinas pradeda ardyti skrandžio gleivinę, todėl gali atsirasti skrandžio opos, gastritas ir pan. Todėl aspiriną reiktų vartoti atsargiai ir su pertraukomis. Tarkim, tris mėnesius geriame, stebime skrandį, žarnyną, ir darome 4-6 mėn. pertrauką.
Tačiau kraują suskystinti galima ir be medikamentų. Ir net nustebsite, kokiais paprastais būdais.
1.Vanduo. Dažnai žmonių kraujas būna per tirštas dėl tokios paprastos priežasties, kad jie geria labai mažai vandens. Todėl priemonė nr.1 kraujui skystinti yra vanduo. Įpraskite kasdien išgerti po litrą ar pusantro litro vandens. Žinoma, ne 3 ir ne 4, kaip siūlo internete kai kurie karštagalviai, bet 1-1,5 litro. Ir tai ne arbata, ne kava, ne kokie vaisvandeniai, bet paprastas vanduo. Ryte atsikėlėte- ir iš karto išgerkite bent pusę stiklinės vandens. Ir tik ne šalto, bet drungno, kad nesuerzintumėte skrandžio.
O kaip sužinoti, ar pakankamai geriate vandens? Labai paprastai. Kai duosite kraują bendram tyrimui  (iš piršto), išvadose būna toks rodiklis HCT (hematokritas). Jeigu jo rodmenys aukštesni, nei norma, vadinasi, geriate per mažai vandens. Norma vyrams yra 41-53, moterims 36-46.



2. Apribokite kavos, alkoholio (ypač alaus) ir druskos vartojimą. 

3.Kiek įmanoma daugiau judėkite, aktyviau gyvenkite.

4.Dėlių terapija. Šie gyvūnai, siurbdami kraują, kartu įleidžia ir tam tikros medžiagos, kuri skystina kraują r neleidžia jam ilgiau sukrešėti. Tačiau prieš dedant dėles, būtina ištirti kraują ir pasitarti su gydytoju. Ne visiems šis būdas yra tinkamas.

5. Žolelių arbatos. Apie tai yra daugybė straipsnių, nuomonių, liaudiškų receptų, patarimų. Pilnas internetas visokiausios informacijos. Žmogus tikrai gali susipainioti ir netgi sau pakenkti.
Yra tik 2 augalai, kurių savybės  moksliškai ištirtos ir bandymais įrodyta, jog jie tikrai turi stiprių kraują skystinančių savybių. Tai geltonžiedis barkūnas bei baltosios ievos žievė. Šių augalų arbatos, tinktūros stipriai skystina kraują. Tačiau būtina įsidėmėti: vartojant šiuos augalus, negalima vartoti kitų kraują skystinančių preparatų! Be to, šie augalai turi ir šalutinių poveikių, gali dirginti skrandį, todėl vartoti reikia atsargiai.Geriame arbatas 2-3 savaites, po to darome 3-4 mėnesių pertrauką.



6. Įtraukite į savo racioną tokius naudingus augalus kaip česnaką, petražolę, krapus bei salierus.

7. Peržiūrėkite savo vartojamus medikamentus. Kai kurie vaistai gali tirštinti kraują, pvz., diuretikai. tokiu atveju gydytojas turėtų jums paskirti kitokius vaistus, kurie netirština kraujo.

8. Rūkymas taip pat tirština kraują. 


Dr.Evdokimenko
https://www.youtube.com/watch?v=GDH0vnc2VWA


Sunday, September 23, 2018

Kas iš tiesų yra cholesterolis?


Pats populiariausias mitas, kuriuo įtikėjo ne tik beveik visi paprasti žmonės, bet ir  dauguma gydytojų, yra toks, kad cholesterolis- tai riebalai. Nevalgyk riebalų, ir tavo kraujagyslėse nesusidarys aterosklerotinės plokštelės.Tai yra visiška nesąmonė.
Priešingai - mes savo klinikos pacientams, sergantiems ateroskleroze, skiriame riebalų dietą. Bet tik kokybiškų riebalų, o tokie visų pirmiausia yra pieno produktų riebalai (riebi varškė, riebi grietinė, sviestas, sūris). Cholesterolis nėra riebalai.
Truputis istorijos: cholesterolis buvo atrastas 18 amžiuje, ir žmogus, atradęs tą medžiagą, ją pavadino tuo, kur tą medžiagą rado - tulžies akmenyse .Žodis cholesterolis sudarytas iš dviejų graikiškų žodžių: "chole" -tulžis,"steros"- akmuo, kristalas, tvirta medžiaga. Pažodžiui "cholesterinas" būtų  "kieta, susikristalizavusi tulžis" .Tulžies rūgštys medicinoje vadinamos cholinėmis rūgštimis. Taigi, cholesterolis neturi jokio sąryšio su riebalais. Cholesterinas labai reikalingas mūsų organizmui. Kiekvienoje mūsų kūno ląstelėje yra cholesterino, jis kaip armatūra betone palaiko ląstelės tvirtumą ir gyvybingumą. Organizmas sunaudoja didelį kiekį cholesterino, ir kepenys nuolatos jį gamina. 80 procentų cholesterolio, esančio mūsų organizmuose, pagamina kepenys, ir tik apie 20 procentų paimama iš maisto.
Tačiau yra kitas panašus graikiškas žodis, įnešęs sumaištį dėl supratimo, kas yra cholesterolis. Tai žodis  "steatos"- "riebalas". Štai todėl daugelis ir painioja cholesterolį su riebalais.
Iš tiesų cholesterolis neturi nieko panašaus į riebalus- tai kristalinė kieta miltelių pavidalo medžiaga. Kai kraujagyslių chirurgai operuoja  užkimštą kraujagyslę ir išima aterosklerotines plokšteles, tai jos tiesiog gurgžda, traška tarp pirštų. Pats dalyvaudavau operacijose ir galiu patvirtinti, kad tai kieta, kristalinė medžiaga.
Tačiau kažkodėl įsivyravo įsitikinimas, kad cholesterolis-tai riebalai. Užeikit pas bet kurį gydytoją ir paklauskit, kas yra cholesterinas. Beveik visi atsakys, kad tai riebalai arba ims pasakoti apie lipoproteidus. O lipoproteidai yra baltymų molekulės, kurios plaukioja kraujyje ir "nuveža" cholesterolį ten, kur jo reikia.
Taigi, cholesterolis niekaip nesusijęs su riebalais, bet labai susijęs su tulžimi. Apie tai bus kitas pasakojimas.

A.Šišoninas
https://www.youtube.com/watch?v=hvWGY1KJajk


Kaip galima sau pakenkti, gydant hipertoniją

Klaida Nr.1 Kaip matuoti kraujospūdį rytais

Tai labai dažna klaida,dėl kurios žmonės padaro sau labai didelių bėdų. Sakykime, žmogus pabudo, prie lovos ant spintutės guli kraujospūdžio matavimo aparatas. Pamatavo spaudimą -aukštas.Ten pat ant spintutės guli ir tabletė. Žmogus ją išgėrė, pagulėjo. Po kiek laiko jam atrodo, jog jau jaučiasi geriau, atsikelia, paeina kelis žingsnius ir nukrenta. Jam įvyksta išeminis insultas.
Atminkite: niekada negerkite vaisto vos tik pamatavę kraujospūdį.Niekada nematuokite spaudimo vos tik pabudę. Nes jeigu jūsų hipertonija yra nuo kaklo osteochondrozės, tai rytais dažniausiai jūsų spaudimas bus aukštesnis. O pamatavę ir pamatę skaičius išsigąsite ir dar labiau pasikelsite spaudimą. Todėl pabudę pirmiausiai atsikelkit, pavaikštinėkit, ką nors paveikite,gal papusryčiaukite ir tik tada matuokite kraujospūdį. Greičiausiai jūsų spaudimas bus arti normalaus.
Jeigu jūs pasielgėte taip, kaip aprašyta straipsnelio pradžioje, t.y., pabudot, pamatavot ir išgėrėt tabletę, kas atsitinka: tabletė pradeda slopinti širdies raumenį, spaudimas krenta. Jūs atsikėlėte, pavaikščiojote, smegenys gavo daugiau deguonies, spaudimas dar nukrito, ir štai per tą smarkaus pažemėjimo fazę dažniausiai ir ištinka išeminiai insultai. O jei ir ne insultas, tai apalpimas, kurio metu krisdami galite prasiskelti kaukolę. Tai labai dažna mirties priežastis, esant hipertonijai.





2.Klaida Nr.2 Ar vanduo gali pakenkti hipertonikui?



Didžiausia kai kurių gydytojų klaida, kai jie pataria hipertonikams gerti mažiau vandens. Jie tiki, jog gerdami daug vandens, turėsite daug kraujo, todėl kils jo spaudimas.Bet mes turime suprasti, kad kai organizmui trūksta vandens, sutrinka inkstų funkcija, o tai jau savaime sukelia didelį kraujo spaudimą. 
Gerkite vandens nei daug, nei mažai, o tiek, kiek jums norisi. Jaučiate troškulį- gerkite, nejaučiat- negerkit.




Klaida Nr.3 Kaip padėti kepenims, geriant vaistus



Visos tabletės, kuriomis gydoma hipertonija, yra toksiškos (nuodingos). Kai kurios netgi labai toksiškos.O už nuodų pašalinimą iš organizmo labiausiai yra atsakingos kepenys.Ir, be abejo, kasa.Todėl geri specialistai, skirdami vaistus, iškart skiria hepoprotektorius (vaistus kepenų funkcijai palaikyti) bei vaistus kasos funkcijai palaikyti. Tokių gydytojų mažai, bet jų esama. Tačiau dauguma tiesiog slopina kraujo spaudimą ir tiek. Per ilgą laiką, vartodami tokius vaistus, rizikuojate gauti chronišką pankreatitą ar net kepenų cirozę. Norėdami to išvengti, turite padėti kepenims valytis.Kaip tai padaryti?
Jei žiūrėjote mūsų video apie aterosklerozę, supratote, kad aplink mus pilna angliavandenių - visokie saldėsiai, kepiniai, pyragai, saldūs vaisvandeniai ir t.t. Štai tie saldumynai ir miltiniai gaminiai, vos patekę į organizmą, iškart keliauja į kepenis, jas ir kasą  labai smarkiai apkraudami darbu. Todėl visiems savo klinikos pacientams ir visiems, kas vartoja medikamentus, griežtai rekomenduoju: tučtuojau atsisakykite visų angliavandenių! Cukrus, miltai ,makaronai, bulvės turi būti išbraukti ar bent maksimaliai sumažinti jūsų racione.Ir jums iškart pagerės savijauta. O jeigu dar neatsisakėte statinų (vaistų nuo cholesterolio, apie juos esame jau kalbėję), tai žinokite, kad jie irgi labai smarkiai kenkia kepenims. Jeigu geriate statinus, tai angliavandenių visiškai nevalgykite. Toks pagrindinis mano patarimas.




Klaida Nr.4 Aukštas spaudimas ir galvos svaigimas. Ar yra tarp jų ryšys?




Galvos svaigimas esant aukštam kraujo spaudimui yra labai pavojinga būsena.Nes šiaip jau svaigimo esant padidėjusiam kraujospūdžiui negalėtų būti.Stuburo arterijos maitina galvos smegenų kamieną, kuriame yra visas "valdymo centras". Apatinėje šio centro dalyje yra sritis, atsakinga už vestibiuliarinio aparato funkciją. Kai sutrinka jos maitinimas, atsiranda galvos svaigulys. Bet jeigu kraujas prateka į smegenis, tai kaip gali sutrikti šios srities maitinimas? Ji kaip tik turi gerai funkcionuoti!
Bet jeigu jums net prie aukšto kraujospūdžio svaigsta galva, vadinasi, kažkur stuburo arterija yra suspausta ir kraujas neprateka, nepatenka į smegenis. Tačiau jūs imate galvoti, kad galva svaigsta nuo per didelio kraujo spaudimo. Va štai čia ir yra esminė klaida. Jūs išgeriate tabletę, mažinančią kraujospūdį, prislopinate širdį. Kadangi jau ir taip kraujas nepakankamai prateka į smegenis, jūs dar labiau sumažinate jo tekėjimą. Galvos svaigimas dar labiau sustiprėja, ir jus ištinka išeminis insultas.
Taigi, jeigu jums net prie aukšto kraujo spaudimo svaigsta galva, tai neabejotinai yra kaklo osteochondrozė : nestabilūs kaklo slanksteliai, kurie užspaudžia stuburo arterijas. Reikia skubiai tirti kaklą ir jį gydyti.



Klaida Nr.5 Druska ir hipertonija



Gydytojų nurodymas valgyti kuo prėskesnį maistą jau tapęs klasika. Jei jau tu hipertonikas, tai viskas: nevalgyk nieko sūraus, nevalgyk rūkyto, nevalgyk riebaus, žodžiu, nieko nevalgyk, kur yra druskos. O aš jums sakau štai ką: jeigu jūs imsite visiškai nebevartoti druskos, jums sutriks skysčių-druskų apykaita organizme.Tiksliau, kraujyje ims trūkti natrio. O natris yra pagrindinė medžiaga, užtikrinanti sklandų širdies raumens darbą. Ir štai jūs natrio nevalgote, organizmui nėra iš ko papildyti jo atsargų,ir jums prasideda kas? Ogi aritmija! 
Tas draudimas vartoti druską tiesiog protu nesuvokiamas. Aritmija veda prie mirties, nes dėl sutrikdyto elektrolitų balanso organizme sustoja širdis. Įsidėmėkite viems laikams: organizmas pats žino, ko ir kiek jam reikia. Jeigu jums nesinori sūrumo, tai ir nevalgykit. Bet jei norisi, tarkim, kokio sūraus agurkėlio, valgykit. Nieko neatsitiks.Žinoma, nereikia silkių valgyti statinėmis, nuo to jums tikrai pakils osmosinis kraujo spaudimas. Inkstai sutriks nuo didžiulio druskos kiekio. Tačiau žinote, dar neteko savo gyvenime sutikti druskos narkomanų. Dar niekas nėra tiek pripratęs prie druskos, kad vien ją valgytų. Va cukrus -tas tai sukelia priklausomybę.
Taigi, valgykit visko su saiku, išskyrus angliavandenius (apie juos jau kalbėjome). 




Klaida Nr.6 Žalioji arbata ir hipertonija




Prieš pradedant kalbą apie žaliosios arbatos poveikį, pajuokaukime. Pacientas skundžiasi galvos skausmu. Gydytojas:
 2000 m.pr.m.e: "Imk suvalgyk šią šaknelę"
1000 m.e.m.: "Tos šaknelės- tai burtai. Geriau sukalbėk maldą"
1850 m: "Tos maldos- tai prietarai. Imk išgerk mikstūros"
1940 m.: "Tos mikstūros- tai šarlatanizmas. Imk išgerk tabletę"
1985 m.: "Tos tabletės neefektyvios. Imk išgerk antibijotikų"
2018 m: "Tie antibijotikai tai chemija. Imk suvalgyk šaknelę".

Sakoma, kad žalioji arbata gydo 1000 ligų, tarp jų -ir hipertoniją. Pažiūrėkim, ar tikrai taip.
Noriu pasakyti štai ką: geros rūšies žaliojoje arbatoje kofeino yra žymiai daugiau, negu kavoje.Iš savo medicininės praktikos galiu jums drąsiai teigti, kad savo pacientams uždraudęs gerti žaliąją arbatą iš karto panaikinu dalį sveikatos problemų. Ypatingai tiems, kurie buvo įpratę gerti gerą, kokybišką žaliąją arbatą. Nekalbu apie tą, kuri parduodama prekybos centruose mirkomais pakeliais. Ten dažniausiai žolė ir šiukšlės, tikros žalios arbatos nelabai ten rasi.
Kad žalioji arbata labai naudinga, tėra marketinginis mitas. Deja, žalioji arbata daug kenksmingesnė už juodąją.



Klaida Nr.7 Baltymingas ir mėsiškas maistas hipertonikui



Gana dažnai gydytojai ar internetas hipertonikams pataria atsisakyti baltyminio ir mėsiško maisto ir pereiti prie vegetarinės mitybos air žaliavalgystės. Aš iš savo didelės gydytojo praktikos galiu pasakyti, jog nesutikau nė vieno žmogaus, kuriam tai būtų padėję. Atsisakius mėsos, ir valgant,sakykim, tik žuvį, organizmas netenka gyvulinių riebalų, kurie labai lengvai pasisavinami.Geros kokybės mėsoje yra riebalų, kurie labai reikalingi organizmui, kurie suvirškinami be didelių energijos nuostolių. Žuviai suvirškinti ir pasisavinti organizmas išeikvoja žymiai daugiau energijos, nei mėsai. Tai sutvarkyta mūsų virškinimo sistema.
Valgyti reikia kuo įvairesnį maistą, bet nepersivalgyti ir nebadauti. Va kas yra svarbiausia.
O perėjimas prie vegetarinės ar kitokios mitybos sukelia organizmui stresą. Stresas, kaip žinome, hipertonikui yra pagrindinis faktorius, sustiprinantis ligos progresavimą. Taigi, neprievartaukite savęs.Gyvenkite ramiai, laikykitės saiko visame kame. 



 Klaida Nr.8  Alus ir hipertonija



Gerame aluje yra daug mikroelementų, vitaminų ir palyginti nedidelis procentas alkoholio. Nedaug alkoholio organimui nieko blogo nedaro - praplečia kraujagysles, ramina.Atrodytų, alų gerti netgi sveika, tiek hipertonikams, tiek sveikiems žmonėms. Tačiau pasvarstykime tokį dalyką: ar jūs galėtumėt per porą valandų savęs neversdami išgerti, sakykim, 3 litrus vandens? Ne. O va alaus- laisvai.Ir dar norėsite. Tai štai alus tuo ir pavojingas, kad kuo daugiau geri, tuo dar labiau norisi. Bokalas kviečia kitą bokalą. Apynys turi tokią savybę, kad sukelia troškulį. Alkoholis kaupiasi organizme, žmogus girtėja, praranda kontrolę. Kyla osmosinis kraujo spaudimas, todėl gali pradėti sproginėti eritrocitai. Žuvę eritrocitai kemša inkstus, sumažėja deguonies nešėjų į smegenis, smegenys ima badauti ir pradeda komanduoti širdžiai paduoti daugiau kraujo. Kyla spaudimas, širdis alinama. Štai tuo ir pavojingas alus, o ypač hipertonikui.
Žinoma, jeigu jūs sugebate laiku sustoti ir retkarčiais, kartą ar du per savaitę išgersite po  0,3 l gero alaus, nieko blogo nebus, netgi į sveikatą.  Bet ne daugiau!



Klaida Nr.9 Hipertonija ir skandinaviškas vaikščiojimas su lazdomis



Kas yra skandinaviškas vaikščiojimas su lazdomis? Tai monotoniškas darbas rankomis, kai smarkiai apkraunami pečių raumenys.Jeigu jūsų hipertonija susijusi su kaklo osteochondroze (o taip būna 95 procentams mano pacientų), tai toks vaikščiojimas jūsų ligą pablogins. Nestabilūs kaklo slanksteliai dar labiau užspaus kaklo arterijas.Todėl visiems savo pacientams -kaklo hipertonikams- aš draudžiu vaikščiojimą su lazdomis. O rekomenduoju paprastą vaikščiojimą. Bet ne trumpą pasivaikščiojimą iki artimiausio suoliuko, kur prisėdę parūkysit ar kokakolos išgersit. Visi žinote, kad to daryti negalima. Vaikščioti turite daug kilometrų sau patogiu, komfortišku greičiu.Dideli atstumai reikalingi tam, kad: 1) organizmas gautų daug deguonies; 2) stuburas ilgo vaikščiojimo metu rastų sau tinkamą padėtį ir būdą atpalaiduoti pečius ir kaklą. Vaikštant organizmas priverstas to ieškoti.
Išėję pasivaikščioti, privalote nueiti ne mažiau 5 km, bent jau iš pradžių. Mano praktikoje yra daug atvejų, kai žmonės išsigydė hipertoniją vien tik vaikščiojimu! Bet vaikščioti reikia tikrai daug, atkakliai ir vienodu tempu. Ne bėgti, bet ir ne koja už kojos.Eiti reikia sparčiu, energingu žingsniu, bet ne greitu. Ir kvėpavimas turi būti taisyklingas: 3 žingsniai-įkvepiam, 3 žingsniai -iškvepiam. Ramus kvėpavimas per nosį.
Šis gydymo metodas negreitas, bet efektyvus. O skandinaviškas vaikščiojimas jums pakenks.


Klaida Nr.10 : pati didžiausia klaida yra žinoti, kas tau gali padėti, ir nieko nedaryti. Pradėkite šiandien! 



Friday, September 21, 2018

Daktaro Šišonino gydomoji kaklo mankšta

Šią mankštą daktaras rekomenduoja daryti kiekvienam žmogui. Pradėti reikia nesistengiant daryti smarkaus tempimo, pratimus atlikti lėtai ir švelniai. Po savaitės-kitos, kai jau perprasime techniką ir pradėsime jausti, kokius raumenis kokie pratimai išjudina, galima pradėti po truputį pridėti jėgos.
Pratimai atliekami sėdint ant kėdės, nugara tiesi, nesiremiam į atkaltę.

Prieš pradedant mankštą, reikia padaryti "apšilimą" :
1. Sėdime ant kėdės. Į rankas paimame nesunkius svarelius (tinka maži vandens buteliukai). Ištiesiam rankas į šonus, laikome, kiek galime ilgiau. Pailsime.
2. Tiesiame rankas į priekį, laikome kuo ilgiau. Pailsime.
3. Iškeliame rankas aukštyn, laikome kuo ilgiau.
Po šių pratimų turėtume jausti, kad raumenys apšilo. Imamės mankštos:

https://www.youtube.com/watch?v=qT4jZmeXw0U


Daktaro A.Šišonino interviu žurnalui "Story"




Šiuolaikinė medicina nesugeba įveikti nei hipertonijos, nei diabeto, sakydama taip: diabetas-tai gyvenimo būdas, įpraskite taip gyventi! Ir išrašomos tabletės.Šiuolaikinis gydymas yra simptominis, tai yra, gydomi simptomai, bet ne ligos priežastis. Per didelis cukraus kiekis? Štai tau reaktyvai, mažinantys cukraus kiekį kraujyje...Aukštas kraujospūdis? Prašom tablečių, mažinančių spaudimą...Daug cholesterolio? Nevalgyk riebaus maisto, valgyk statinus, mažink cholesterolio kiekį kraujyje!..Skauda? Štai tau nuskausminamieji!..

Rezultatas: žmogus pamažu irsta, bet jam jau nebeskauda.

O kodėl aš sergu diabetu? Kodėl pas mane daug cholesterolio, o mano kaimynui, kuris kasdien suvalgo po penkis kiaušinius, viskas tvarkoje? Kodėl mano aukštas kraujo spaudimas? Nuo ko  man taip skauda nugarą, kad gyvenimas nebemielas? Į visus šiuos klausimus medicina neturi atsakymų... Nors taip, turi! Atsakymas yra toks :"o ko tu tikiesi, tėvuk? Amžius!.."

Atleiskite, bet toks atsakymas manęs netenkina.Man reikia visos sistemos priemonių, kurios likviduotų ligą su visom jos šaknim! Ar poliklinikoje yra tokia sistema? Nėra.O štai daktaro Šišonino klinikoje yra. Ten rasime atsakymus ir į  klausimus, kas sukelia visas pagrindines šiandienos ligas-žudikes: aterosklerozę, diabetą, hipertoniją. Jomis serga beveik šimtas procentų žmonių.

Aleksandrai Jurjevičiau, aš turiu savo nuomonę, bet norėčiau Jūsų paklausti: kada ir kaip medicina nuėjo ne tuo keliu?

Tai ne tik medicinos kaltė, tai daug platesnės apimties problema. Viskas prasidėjo dar nuo Niutono laikų. Niutonas ieškojo būdų, kaip matematiškai , diferencijacijos ir integracijos būdu aprašyti (ne paaiškinti!) pasaulį ir jame vykstančius procesus. Jo tyrinėjimai ir atradimai padarė didžiulį įspūdį kitiems mokslininkams ir smarkiai paveikė jų pasaulėžiūrą. Diferencijacija- tai išskaidymas, detalizacija ir aprašymas. Nuo Niutono laikų moksle įsigalėjo tokia mokslinių tyrinėjimų praktika.

Tai yra, analitinė praktika! Mes gyvename mokslo pasaulyje, o tai reiškia, analizavimo pasaulyje, kuriame pažinimas ateina objektą išskaidžius į mažas detales. Kitaip sakant, ardymo būdu. Tačiau visuma nėra lygi detalių sumai, ji yra daug daugiau.

Tikrai taip.Šita mąstymo paradigma privedė prie to, kad dabar detalizuojama visur- ekonomikoj, sociologijoj, medicinoj. Dešimtys specialistų pasidalino žmogų į dalis, ir kiekvienas specialistas gydo savąją dalį, nematydami už kepenų žmogaus, o už medžio- miško. Laimei, jau atsiranda ženklų, jog ši paradigma paseno. Geriausi mokslo pasaulio atstovai jau pamažu pereina nuo detalių prie visumos matymo.

Tai vadinama holistiniu požiūriu.

Taip.Ir šis požiūris ypatingai svarbus medicinoje.Todėl, kad vienas organas sirgti negali, jis yra sistemos dalis.Pasaulyje pamažu kyla mokslų ir mąstymo būdų konvergencijos banga. Naujojoj paradigmoj jau nebelieka nei fizinių, nei filosofinių barjerų tarp objekto ir subjekto, sąmonės ir pasaulio, psichikos ir materijos. Kaip rašė didysis fizikas Šredingeris, "pasaulis mums duodamas vientisas, o ne vienas realusis, kitas suvoktasis. Subjektas ir objektas yra vienas ir tas pats. Negalima sakyti, kad tas barjeras dingo dėl paskutinių fizikos atradimų, nes tokio barjero niekada ir nebuvo".

Graži ir teisinga citata...

Tai ir yra konvergentinis mąstymas.Bet tie žmonės, kurie gyvena su senąja analitine paradigma, siaurų sričių specialistai, ypatingai medikai, dažnai nemato to, kas akivaizdu. Net tada, kai faktai prieš nosį, jie juos neigia. Tiesiog jų galvose jau įkaltas senas mąstymas. Kai atsiranda "išsišokėlių" medikų, kurie nutolsta nuo seno mąstymo ir išgydo nepagydomas ligas, oficialieji gydytojai š jų šaiposi ir niekina. Naujo mąstymo medikai tiesiog neranda kalbos su oficialios medicinos gydytojais, nes jie tiesiog gyvena skirtinguose pasauliuose ir kalba skirtingom kalbom! Medicinos universitetuose oficialiems gydytojams į galvas  įdiegta programa ir duomenų bazė, kurių rėmuose jie ir temoka veikti. Todėl jie nesupranta, kodėl "šarlatanai" išgydo, o tabletės-ne.

Bet kai pradedi jiems aiškinti, kad jau yra mokslinių darbų, pažymėtų Nobelio premijom, kurie kloja pamatus naujai medicinos teorijai ir atveria naujas galimybes, jų akys ima šviesėti.Nes be teorijos jie tarsi pakibę virš žemės ir negali patikėti, kad kažkoks treneris be medicininio išsilavinimo išgydė antro tipo diabetą.

Pirmą kartą sutinku gydytoją, kuris skaito fizikų -Liapunovo, Prigožino ir kt. knygas. Tai labai toli nuo medicinos. Kaip jūs prie to priėjote?

Visai netikėtai! Dar mokykloje laimėdavau pirmąsias vietas biologijos olimpiadose ir nė žinot nežinojau apie kažkokį Prigožiną. O po medicinos instituto iškart pradėjau dirbti chirurgu, nes ir mano tėvas buvo chirurgas.Bet! Aš devynis metus užsiiminėjau ušu sportu, kuris privertė mane atidžiau įsižiūrėti į žmogaus kūną. O mokydamasis institute papildomai uždarbiavau atlikdamas masažus, nes baigiau masažo kursus. Taip pat tlikdavau manualinę terapiją; jos mane išmokė tėvas. Be to, išmokau ir adatų terapijos, tad gydžiau visom trim priemonėm: masažu, manualine terapija ir adatom. Neblogai uždirbdavau, nes žmonėms nuolat skauda nugarą, sprandą ir juosmenį.

Žodžiu, sekėsi gana neblogai, turėjau didžiulį klijentų būrį.Todėl, kai atėjo metas chirurgijos ordinatūrai, jau buvau save sugadinęs - man vis mažiau patiko pjaustyti žmones. Todėl, savo tėvo nusivylimui, perėjau į kitą sritį, pas akademiką Rumiancevą į vaikų onkologijos, hematologijos ir imunologijos institutą. Įgijau antrą specialybę- pediatrijos, ir dirbau  vaikų sveikatos atstatyme po onkologinių operacijų ir 'chemijos". O paraleliai dar dirbau tobulindamas savo ankstesnius įgūdžius, nes žmonės vis kreipdavosi ir kreipdavosi. Dažniausiai visi skųsdavosi problemomis kakle.Su juosmens skausmais daug kas gali susitvarkyti, bet štai kaklas- labai subtilus ir anatomiškai sudėtingas dalykas, daugelis manualininkų bijosi net imtis jo gydymo. O man gerai sekėsi, ir žmonės vis eidavo su kaklo išvaržom, bijodami gultis ant oporacinio stalo. Aš jiems atlikdavau korekcijas...

Ką reiškia "atlikdavau korekcijas"?

Nuimdavau giliųjų raumenų spazmus.Pamažu nustojau dirbti su adatomis, nes atsirado supratimas, kaip nuimti spazmus ir sumažinti slankstelių kompresiją. Vietoj adatų -treniruokliai, nes jie geriau nei adatos, nes  atlieka aktyvią dekompresiją. Suprantate, koks skirtumas, kai žmogus pats dirba save gydydamas, ir kai jis yra tik pasyvus gydymo objektas?  Nei adatos, nei tempimo stalai neduoda tokio efekto, nes po manualinės terapijos raumenys nedirba, sausgyslės nusilpusios ir ligotos, todėl būna komplikacijų. Žmogų patampė, papurtė, pasukiojo, ir...viskas nuėjo niekais. O štai ant treniruoklio raumenys dirba, atpalaiduodami sausgysles po jais, į raumenis priplūsta kraujo. O kraujas atneša viską, ko reikia gijimui.

Žodžiu, man labai sekėsi. Bet aš štai ką pastebėjau: pas mane dažniausiai ateidavo pagyvenę žmonės, ir visi, kaip taisyklė, turėjo aukštą kraujospūdį. Ir ką gi - atlikus kaklo korekciją, visiems susinormalizuodavo kraujo spaudimas! Pašalinu jiems tarpslankstelinio disko išvaržą, o jie jau skundžiasi: "Aleksandrai Jurjevičiau, blogai! Per žemas kraujo spaudimas!" . Na ką, jei jau taip, tai pradėjau mažinti jiems išrašytų vaistų nuo hipertonijos dozes, arba visai nuimdavau vaistus.O pats pradėjau galvoti: kodėl gydant išvaržas dingsta hipertonija? Ėmiau gilintis. Gilinausi gilinausi, kol prisikasiau iki anatomijos, iki stuburo arterijų, ir tada suvokiau, kame čia šuo pakastas.

Stop! Kaip suprasti -gilinausi? Juk anatomija yra medicinos abėcėlė!

Tai va tame ir esmė. Abėcėlė. Bet mus, gydytojus, moko taip, kad studijų pabaigoje griežtai būna įkalta į galvas, jog tokią ligą gydome taip , o tokią - šitaip. Hipertonija? Gerk tabletes. Gebėjimas mąstyti, kritiškai galvoti, ieškoti ko nors naujo jei ir lieka kur, tai labai mažame rate.O visa masė gydytojų dirba pagal įkaltus šablonus ir protokolus .Jeigu esi kokio organo specialistas, tai tau negalima lįsti į kito organo sritį. Medicina suskaldyta į siauras specializacijas, ir vienas specialistas nežino, ką daro kitas specialistas.

Tai yra, endokrinologas išrašo tablečių, mažinančių cukraus kiekį kraujyje, ir jam vienodai šviečia, kaip tai atsilieps kepenims, nes kepenų problemas spręs hepatologas?

Maždaug taip. O man šiuo požiūriu pasisekė. Aš susidūriau su neįprastu ir nepaaiškinamu fenomenu. Juk hipertoniją- šios civilizacijos rykštė. Nuo jos miršta triskart daugiau žmonių, nei nuo vėžio.O čia staiga ji pati dingsta, vos tik padirbi su kaklu. Pas mane pradėjo plaukti žmonės jau ne dėl kaklo išvaržų, o konkrečiai dėl hipertonijos. Ir aš gydžiau: mažinau arterijų kompresiją, atstatinėjau kraujotaką -ir likviduodavau hipertoniją su šaknim! Dabar mes su kolegom kasmet gydome tūkstančius žmonių, ir visi jie atsikrato hipertonijos. Būna, kad žmonės pasveiksta, turėdami 30 metų hipertoniko stažą. Ateina 90-mečiai senukai, ir juos išgydome nuo hipertonijos. Visus! Nes tie 5 procentai ligonių, kurie turi hipertoniją dėl kitokių priežasčių ( dėl auglių, hormonų disbalanso, skydliaukės ligų) pas mus paprasčiausiai nepatenka..


                       
                        SVARBIAUSIA TEISINGAI NUSTATYTI LIGOS PRIEŽASTĮ, IR TIK TADA                                GALIMA SKIRTI TEISINGĄ GYDYMĄ

Bet juk skydliaukės problemos taip pat gali turėti anatomines priežastis. Jeigu sutrikusi kraujotaka skydliaukėje... Beje, kaip maitinama skydliaukė?

Ją kaip tik maitina stuburo bei miego arterijos. Kai dėl spazmų susiaurėja stuburo arterijos, skydliaukė negauna pakankamai maisto ir sutrinka jos veikla...
Žodžiu, dėl aukščiau aptartų priežasčių gydytojai dažniausiai tampa tik farmakologijos industrijos priedėliais, ir pas mane dažnai patenka nukamuoti, "nugydyti" sunkūs ligoniai. Štai pavyzdys: dabar pas mane salėje treniruojasi dar gana jaunas vyras, vos virš šešiasdešimties. 15 metų vargino hipertonija, itin aukštas kraujo spaudimas. Kasdien sauja tablečių - penki ar šeši preparatai. Ir vistiek spaudimas laikėsi 170/100. Žmogus patyrė infarktą ir mikroinsultą.  Svoris neviršija normos. Buvęs sportininkas. Kame reikalas? Ištyrus paaiškėjo: trys nestabilūs kaklo slanksteliai. O šitą išprovokavo stresas. Kaip?

Mūsų organizme tebėra gamtos įdiegtas atavizmas - pavojaus metu (o stresą organizmas priima kaip pavojų) gyvūnas nevalingai palenkia ir įtraukia kaklą, kadangi puolantis plėšrūnas visada stengsis perkąsti kaklo arterijas - taip greičiausiai nužudoma auka. Stiprus stresas - tai iškart staigus kaklo raumenų spazmas.O jeigu dar prieš tai ilgus metus turėta kaklo osteochondrozė , prasideda problemos.Spazmas sutrikdo kraujotaką sausgyslėse, kurios laiko slankstelius, ir jos lieka praktiškai be maisto. O kai spazmas pamažu per savaitę atsileidžia, krūvis nuo spazmuotų raumenų persimeta ant nusilpusių sausgyslių, kurios jau nebeišgali tvirtai laikyti kaklo slankstelių. Taip atsiranda nestabilūs slanksteliai. Atsigulei miegoti, kaklas pakibo, ir nestabilūs slanksteliai užspaudė arterijas, todėl iškart pakilo spaudimas.

Mechanizmas čia labai paprastas: sutrinka kraujo padavimas į smegenų kamieną, smegenys iškart duoda signalą: "Trūksta deguonies, paduot daugiau kraujo!" Tada širdis ima smarkiau suistraukinėti, stengdamasi pro užspaustą arteriją  prastumti kraują į smegenis ir taip nunešti joms deguonies.Tai įvyksta automatiškai. Ir taip prasideda hipertonija.

Pradėjom šį pacientą gydyti, ir kraujo spaudimas tapo normalus.O juk buvo sunkių sunkiausias hipertonikas.

Pateiksiu dar vieną pavyzdį. Atėjo pas mane Lidija Aleksejevna Machonova.Unikali pacientė, pateko pas mane būdama 86 metų.O kas tokia ta Machonova, žinote? Tai gydytoja, mūsų šalies onkohematologijos pradininkė. Tai mano mokytojo, akademiko Rumiancevo, mokytoja. Būdama 86 atsisėdo  į invalido vežimėlį, nes nebedirbo rankos, nebedirbo kojos, kraujospūdis 200, aritmija ir 15 priskirtų medikamentų.

Jai paskyrė 15 vaistų? Juk tai žmogžudystė! 

O ji juk įžymybė, medicinos šviesulys! Visuose institutuose būrėsi konsiliumai, bet niekuo negalėjo padėti. Operuoti negalima, amžius jau ne tas.Ir ačiū Dievui, kad neoperavo, nes tada jau būtų buvę viskas...Žodžiu, pateko ji pas mane. Atvežė ratukuose. Mankštintis salėje su treniruokliais be abejo negalėjo. Bet mums pavyko - nugaros smegenys dar nebuvo visiškai apmirusios, tiesiog silpnai tekėjo kraujas dėl pasislinkusių slankstelių. Po dešimties korekcijos seansų ėmė vėl veikti rankos ir kojos, buvo galima treniruotis salėje. Dabar jai 90, pati vaikšto, neliko aritmijos, kraujo spaudimas normalus, vaistų nevartoja.

Organizmas taip jau sukurtas, kad gali pats save pagydyti. Tai savaime atsistatanti sistema.Mūsų užduotis yra tik sutvarkyti kraujotaką į smegenų kamieną, ir savireguliacijos procesas prasidės.

Kažkaip viskas pernelyg paprastai atrodo. Hipertonijos priežastis- kakle?

Ne tik hipertonijos! Klausykite toliau...Kas nutinka, jei kaklas užspaustas? Žmogus normaliai įkvepia oro, tačiau dėl užspaustų arterijų kraujo į smegenis patenka mažai, vadinasi, ir deguonies mažai ten nukeliauja. Todėl smegenų pagumburis (hipotalamas, toks tarsi daviklis, reaguojantis į deguonies kiekį) pradeda duoti kūnui klaidingas komandas. Tada žmonės ima skųstis, kad jiems tarsi trūksta oro, nėra kuo kvėpuoti!..
Taip yra dėl to, kad hipotalamas, jausdamas deguonies trūkumą, siunčia signalą kasai mažiau gaminti insulino, bet padidinti gliukagono gamybą.

Kodėl? Kas yra tas gliukagonas?

Insulino antagonistas. Valdymo sistemos logika yra paprasta: jeigu smegenų ląstelėms trūksta energijos deguonies pavidalu, o ląsteles reikia pamaitinti, tai pereikime prie kitos energijos rūšies -prie gliukozės. Gliukozės atsargos yra kepenyse glikogeno pavidalu. Tad štai gliukagonas "atrakina" ir paleidžia glikogeną iš kepenų, paversdamas jį gliukoze.Kitaip tariant, organizmas pradeda didinti cukraus kiekį kraujyje. Tai ir yra diabetas. Štai taip jis prasideda.

Tai yra, pirmasis organizmo žingsnis, norint save apsaugoti ir pamaitinti smegenis, yra kraujo spaudimo didinimas. Kai jau ir su dideliu spaudimu nebeįmanoma įpumpuoti pakankamai deguonies į smegenis, organizmas pereina į kitą maitinimosi režimą - vietoj deguonies energiją ima iš gliukozės, didindamas jos kiekį kraujyje.

Reikia žinoti, kad ląstelės, maitindamosi aerobiniu būdu (deguonimi) energijos gauna 19 kartų daugiau, nei maitindamosi anaerobiniu gliukolizės būdu. Be to, kai ląstelės pereina į anaerobinį medžiagų apykaitos režimą, tai yra pirmas žingsnis link onkologinių susirgimų . Apie tai dar pakalbėsime.

Ir viskas dėl užspausto kaklo?..

Dar čia ne viskas! Klausykite toliau...

Palaukit, bet juk būtent insulinas padeda gliukozei patekti į ląstelę. Jeigu hipotalamas davė signalą sumažinti insulino gamybą, tai kaip gliukozė pateks į ląstelę ir pamaitins ją vietoj deguonies?

Smegenų ląstelės ir apskritai visos nervų sistemos ląstelės turi atskirą, autonominį režimą pasisavinti gliukozei. Jos yra nepriklausomos nuo insulino. Tačiau čia dar ne visa istorija. Yra trečias šios dramos veiksmas.Gliukozės perteklius kraujyje ima kenkti visiems organams, taip pat ir kepenims.O kepenų ląstelės atlieka labai daug darbų. Tarp jų - tulžies gamyba. Hormoninis disbalansas, kai organizme daugiau gliukozės, nei insulino, išvargina ir nusilpnina kepenų ląsteles, todėl jos ima gaminti nekokybišką tulžį. Tulžis tampa tiršta, gliti. Todėl ji blogai pasišalina iš kepenų ir ten užsistovi. Kepenyse yra apie 30,000 latakėlių tulžiai nutekėti; tuose latakėliuose tiršta tulžis ir užsistovi. Dėl to organizme ima sparčiai vystytis aterosklerozė.

Še tau! Kaip taip gali būti? Juk aterosklerozė - tai per didelis cholesterino kiekis organizme?

Visi žino, kad aterosklerozė -tai per daug cholesterino. O kas yra cholesterinas?

Na, tokia medžiaga, kurią gamina kepenys. Ir su riebiu maistu jos gauname.

Visiškai teisingai. Be to, 80 procentų cholesterino gamina kepenys, o 20 procentų gauname su maistu. Todėl bijoti suvalgyti kiaušinį yra kvaila : visas perteklinis jo cholesterinas išeis tiesiu taikymu į unitazą. Ant kraujagyslių sienelių nusėda tik tas cholesterinas, kurį gamina kepenys.
Pirmą kartą cholesterinas buvo atrastas 18 amžiuje.Jį taip pavadino pagal vietą, kurioje jį rado- tulžies pūslės akmenyse.Žodis "cholesterinas" sudarytas iš dviejų graikiškų žodžių: "chole" yra tulžis, o antrasis žodis kaip tik ir klaidina mus, nes ya du panašūs graikų kalbos žodžiai- "steros" (kietas) ir "steatos" (riebalai).Dauguma gydytojų juos painioja ir cholesteriną laiko riebalais.

Tačiau cholesterinas neturi nieko bendro su riebalais. Jį gamina kepenys tam, kad dalyvautų tulžies rūgščių sintezėje.Bet kai jis užsistovi kepenų latakuose, organizmas jį išmeta į kraują, todėl kraujyje jo kiekis padidėja.Tokiu būdu organizmas stengiasi atsikratyti perteklinio cholesterolio pašalindamas jį per inkstus.Kraujyje cholesteriną "vežioja" lipoproteidai, tačiau jie nesugeba nugabenti jo iki inkstų ir pameta jį ant kraujagyslių sienelių.Ir dėkui Dievui, kad nenugabena - antraip užsikištų inkstų kapiliarai.

Ir kaip gi elgiasi šiandieninė medicina tokiu atveju? Gydytojai, matydami, jog cholesterino kiekis kraujyje padidėjo, vietoj to, kad imtųsi ieškoti priežasties, pradeda kovoti su pasėkmėmis- paskiria vartoti statinus. Ir kraujospūdis nukrenta. Kodėl? Todėl, kad statinai yra metaboliniai nuodai, kurie slopina kepenų veiklą! Tai yra, nuodija kepenis, trukdydami joms dirbti ir gaminti cholesteriną. Po to žiūri kraujo tyrimus ir džiaugiasi : "O, jūsų cholesterinas jau normalus!"O tuo tarpu sklerotinės plokštelės nuo kraujagyslių sienelių tai niekur nedingo!

Situacija lygiai tokia pat, kaip su aukštu kraujospūdžiu.Kemša hipertonikui nuodus, kurie slopina širdies darbą, nuodija miokardo ląsteles tam, kad širdis nevykdytų smegenų nurodymo smarkiau pumpuoti kraują. Rezultate kraujo spaudimas tikrai normalizuojasi 120/80, tačiau išemija vystosi labai spačiai, nes širdis yra nuodijama...

Tačiau grįžkime prie mūsų aterosklerozės. Visa šita istorija su statinais baigiasi graudžiai -vystosi riebalinė hepatozė, arba, kitaip sakant, reaktyvinė kepenų cirozė, kuri daug pavojingesnė už alkoholinę cirozę. O svarbiausia, kad tai, dėl ko kepenys niokojamos -kraujagyslės-  lieka nepakitusios.Jokio klinikinio efekto! Per mano rankas per daugelį metų praėjo tūkstančiai pacientų, ir aš nemačiau nė vieno atvejo, kad statinai kam nors būtų padėję. Sklerotinės plokštelės kaip buvo, taip ir liko ant kraujagyslių sienelių.

Tai kam gi gydytojai išrašo tuos statinus?

Sugalvojo, tai ir išrašo.Verslas. Didžiulė industrija. Kai mokiausi institute, cholesterino norma kraujyje buvo maždaug 12 procentų didesnė, nei dabar. Pamažu norma vis mažinama ir mažinama. Kodėl?Ar ne todėl, kad pernelyg daug gaminama ir parduodama statinų?

Vadinasi, laikas pamiršti mitus apie riebaus maisto žalą?

Žinoma!